Sermayesiz iş fikirleri

Sermyesiz iş fikirleri
Sermyesiz iş fikirleri

Evinizde yapabileceğiniz işlerden bazılarını sermayesiz iş fikirleri yazımızda bulabilirsiniz , bu işler için her hangi bir para harcamanıza gerek yoktur. yapmanız gereken elinizin yatkın olduğu işi yapmak.

Aklınıza gelen girişimler için en büyük problem ülkemizde sermaye olmayışı ve size destek olacak projenize inanan birini bulamamanız. sizde o yüzden kendi sermayenizi oluşturana kadar para harcamadan iş kurmak isteyebilirsiniz.

Sermaye harcamadan iş kurmak için

Elinizdeki yeteneği internet ortamına taşımak iyi bir filibilie ile neler yapabileceğinize karar vermek ve sonrasında ilk adımı atmak yeterlidir.

İşe başlamadan önce ben şunu yaparım diye işe girmek yanlış olur burda dikkat edilmesi gerekenler:

Sermaye harcamadan iş yapabilmek

Elinizdeki imkanları değerlendirerek ek iş yapmak

iş kurmak için iyi bir filibilite yapmak ve plan oluşturmak

İçerik sağlayıcı olmak veya makale yazmak: günümüzde gelişen internet teknolojileri ile bilgi çok önemli ve hızlı yayılan bir unsurdur. fakat web siteleri kitleleri internet sitelerine çekip reklam kazancı elde edebilmek için benzersiz ve kaliteli içerikler sunmak zorundadırlar.

Eğer Sermayesiz iş fikirleri için sizde bir yazar olup farklı internet sitelerinizde onların konularına uygun makale yazarak para kazanmak istiyorsanız , internetten para kazanma kategorimizi daha fazla inceleyebilirsiniz . bu iş için neden yazar gerekli çünkü benzersiz başka sitede kopyası olmayan ve anlattığı konuyu gelen üyelere yararı olacak şekilde bazı noktaları işaret ederek giriş gelişme ve sonuç seklinde yazabilirisiniz ve makale başına 1 ile 5 tl arasında hatta ingilizce biliyorsanız 20 tl ye kadar makale ücreti alabilirsiniz.

Ev hizmetleri yapmak: internet üzerinden ücretsiz veya ücretli ilanlar vererek deneyimlerinizide anlatarak evde çocuk bakımı, evde hasta bakımı veya evde temizlik yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz bu işlerin günlük ortalama 70 ile 150 tl arası yevmiye ücreti vardır .

Kargo teslimatı: bölgenizdeki küçük işletmelerin teslimatlarını alıp aracınız ile veya yaya olarak bölgenizde dagıtım yapabilirsinzi paket başına ödeme alırsınız, para harcamadan iş fikri olarak akla yatkın bir iştir çünkü sizi kiralayacak kişide sabit personel kiralamak yerine sadece gönderdiği siparişler için ödeme yapmış olacaktır.

Online satış temsilcisi: avon temsilcisi olarak çevrenize satış yapıp evinizden ek gelir elde edebilirsiniz avon dışında hunca life vb. bir çok firma vardır, Forivia da türk kuruluş olarak öne çıkmaktadır, yaptığınız satışlardan elde edeceğiniz komisyon geliri ve bulduğunuz alt üyelerden de ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde özel ders vermek istiyorum : eğer emekli bir öğretmenseniz veya ders verme konusunda bilgili ve deneyimli iseniz ozaman internet üzerinden ve sosyal media üzerinden reklamlar verip bölgenize yakın kişilere evde ek ders verebilir veya onların evlerinde özel ders verebilirsiniz , ders saat ücreti 50 tl ile 250 tl arasında değişmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*