işkur iş ilanları 2500 tl maaş

işkur iş ilanları
işkur iş ilanları

İŞKUR ‘un başlattığı “Sosyal Çalışma Programı” kapsamında üniversite öğrencilerine yaz dönemi çalışarak toplam 2.500 TL maaş ile iş verilecek. işkur iş ilanları ile işsiz öğrenci kesime destek olmaya devam ediyor.

İŞKUR tarafından hazırlanan “Sosyal Çalışma Programı” kapsamında üniversitede öğrenci olan ve 18 yaşından büyük olan gençlere kesime ikamet ettikleri veya üniversite okudukları şehirde “Hem sosyalleş hem para kazan” sloganı ile iş sağlayacak.

Öğrencilerin haftanın 3 günü ve 7,5 saat boyunca Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında çalışma fırsatı sağlayacak. Açılacak olan iş alanları ise her şehirde farklı pozisyonlarda olmak üzere, genellikle sosyal hizmetler ve turizm bölümündeki kurumlar olacak.

işkur iş ilanları ile öğrencilere 3 ay boyunca haftada 3 gün tam gün ve günde 68 TL yevmiye ile çalışacak öğrenciler böylelikle yaz ayı boyunca 2.500 TL civarında para kazanabilecek. 100 bin öğrencinin en az bu programa başvurup yararlanması bekleniyor.

işkur

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır.

Sosyal Çalışma Programına Kimler Katılabilir?

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere 18 yaşını tamamlamış bütün üniversite öğrencileri bu programlara katılabilir.

Sosyal Çalışma Programları ne zaman Düzenlenecek?

Sosyal Çalışma Programları, yaza özel bir program olup Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında en fazla 3 ay süreyle düzenleniyor.

Sosyal Çalışma Programında Çalışma ve Yararlanma Süresi Ne Kadar?

Tatilde öğrencilerin kendilerine zaman ayırabilmeleri için programlar haftada 3 gün ile sınırlı tutuluyor. Çalışma süresi günlük 7,5 saat olarak uygulanıyor.

Programlardan yaz döneminde en fazla 42 gün, öğrencilik süresince toplamda 90 gün yararlanabiliyor. Ayrıca programın düzenlendiği kurumdan onay almak kaydıyla toplam 5 gün ücretsiz izin hakkı bulunuyor. daha fazla ilan için

Sosyal Çalışma Programı Kapsamında Ödemeler Nasıl Yapılacak?

Programlar kapsamında ödemeler aylık olarak, katılım sağlanan günler için asgari ücret düzeyinden yapılıyor. Bu tutar 2019 yılı için günlük 67 lira 36 kuruştur. Program süresince KYK burs ve kredilerinde kesinti yapılmayacak. Ayrıca katılımcıların emekliliklerine etki edecek sosyal güvenceleri de sağlanacak.

Katılımcılar başvuru tercih sıralarına bakılmaksızın belirleneceğinden sadece katılım sağlanabilecek programlara başvurulması, gereksiz başvurulardan kaçınılması öneriliyor.

Sosyal Çalışma Programlarına Başvurular ve Katılımcı Seçimleri Nasıl Yapılacak?

Başvurular İŞKUR internet sayfasından yapılacak olup her bir öğrenci il sınırı olmaksızın en fazla 3 programa başvurabilecek. Öğrencilerin program kapsamında destek verilecek işleri başvuru sayfasından inceleyerek eğitimlerine en uygun programları seçmesi büyük önem arz etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*