Genç Çiftçi Hibe desteği ve iş Fikri

genç girişimci destek
genç girişimci destek

Genç çiftçi projesi ile 30 yaşını aşmamış kimselere devlet desteği ile tarım ve hayvancılık alanında destekler verilmektedir. bu destekler için Gen çiftçi hibe alabilmeniz için bölgenizdeki tarım ve orman bakanlığı il müdürlüğüne gidip veya internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Genç Çiftçi destekleri nedir

Genç çiftçi destekleri hayvancılık ve tarım olamak üzere şehir hayatına göç eden genç bireylerin üretime ve ülke ekonomisine katkı sağlaması için devlet hibe veya destek sistemidir. 30.000 tl hibe veya 1 milyonliraya kadar hibe veye kredi verilmektedir. ve hayvancılık yada tarım alanında proje sunarak onay alıp işe başlayabilirsiniz.

Genç çiftçi hibeleri tarım sektörü

Tarım için Domates yetiştiriciliği yanı sıra mantar çiftliği veya taze sebze meyve yetiştimrk gibi ceviz yetiştiriciliği içinde hibe verilmektedir. hangi alanda ilerlemek ve bunu ek iş olarak yapmak istiyorsanız devlet destekleri ve kredilerini alabilmek için öncesinde proje hazırlamalı ve bunu başından sonuna kadar sunmalısınız ki krediyi alabilmeye hak kazanmalısınız.

Tarım alanı türkiye şartlarında oldukça elverişli olduğu için kar marjları iklim şartları da iyi giderse olumlu bir karlılık seviyesine ulaşacaktır.

2019 yılı hibe ve desteklerde en çok tarım için mantar çiftliği kurmak ve sera kurarak bir gelire ulaşmak, taze sebze marul kıvırcık salatalık ve biber gibi ürünler fiyatları 7-10 tl civarında olduğu için şuan oldukça karlı bir sektör halinde.

Genç Çiftçi hayvancılık kredisi ne işe yarar

bu alanda salma tavuk kümesi kurmak, bıldırcın yetiştiriciliği yapmak veya tavşan kaz ördek gibi hayvanların üretim büyütme kesme paketleme veya toptan satışını yapmak için kredi kullanılabilir ayrıca küçük baş hayvan teşvik kredileride vardır. hayvanlar devletten bakması sizden uzun vade ve düşük faizli krediler ile sağlanan bu imkan ile sizde hayvancılık yapabilir bakanlıktan gerekli desteği alabilirisiniz, bunlar için bazıları ufak sermayeler bazıları sermayesiz olarak kullanılıyor.

sahip olmanız gereken şey ise kendinize ait en az 2-5 dönüm arazi, salça tavukçuluk yumurta tanesi 1 tl ile 1,5 tl arasında satılmakta maliyeti 30 ile 60 krş olan bu ürünü üretip satışını yaparak karlı bir hale gelebilirsiniz.

burda yapılacak fizibilite çalışmalarında genç girişimci kredileri ve desteklerini vermeden önce fikrinizi planınızı iyi izah etmeli düzgün ve eksiksiz bir sunum hazırlamalısınız, devlet desteği ile yapınca ayrıca satmak konusundada kendi pazarınızı oluşturana kadar devlet destekleri yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*