Ceviz kırma ve paketleme işi

ceviz paketleme işi

Ceviz tüm türkiye genelince bir çok pastane tat ve alanda kullanılır. Ülke olarak ceviz üretiminde oldukça iyiyiz. fındıktan sonra  ceviz listenin başında yer almaktadır. Ceviz Kırma ve paketleme işi Sağlık açısından çok faydalı olan ceviz, doktorlar ve diyetisyenler tarafından ara öğünlerde takviye olarak tavsiye edildiği gibi bir çok yemek ve tatlı türünde de kullanılmaktadır.

Cevizin sadece içi değil dışı, yani kabuğu ve yaprakları da çok faydalıdır. Ceviz yaprağından çeşitli yağlar ve ilaçlar üretildiği gibi cevizin kabuğu ve ağacı da çeşitli mobilyaların üretiminde kullanılmaktadır. Paket halinde satılmakta olan cevizi eviniz ortamında kırıp, temizleyip, paketleyerek ek gelir sağlayabilirsiniz.

Ceviz kırma ve paketleme işi nasıl yapılır?

Ceviz üreticileri, sert bir kabuğu bulunan cevizi temizleyip, paketleyerek siparişe yetiştirmek konusunda zorlandıkları için ellerinde ki bu işlemleri, evlere ek iş veren firmalar aracılığı ile yaptırarak kısa sürede siparişleri teslim etmektedirler.

Ceviz kırıp, temizleme ve paketleme işlemleri oldukça basittir. işte yapılması gereken en önemli şey hijyen kısmıdır. mutlaka eldiven, ağız maskesi, galoş, önlük ve bone takmasının zorunlu olduğunu belirtmek istiyorsunuz. Firmalardan size gelecek olan cevizleri, ceviz kıracağı yardımı ile cevizin bütünlüğüne zarar vermeden kıracaksınız. Daha sonra kırmış olduğunuz cevizleri, ortadan ikiye bölüp iki parça haline getireceksiniz. Kırmış olduğunuz cevizleri son kez, üzerinde, içinde ceviz kabuğu parçası kalıp kalmadığını kontrol ederek temizleyeceksiniz.

Ceviz kırma ve temizleme işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamladıktan sonra, her pakete 20 ile 30 ceviz parçası gelecek şekilde sayıp yerleştireceksiniz. ve paketleme işi işi veren firmanın ürünleri gelip teslim alması için beklemede kalacak yapılan paketler.

  • Ceviz kıracağı
  • Eldiven
  • Galoş
  • Bone
  • Ağız maskesi
  • Önlük
  • Poşet
  • Koli
  • Koli bandı

Ceviz kırma ve paketleme işi ne kadar kazandırır?

Ceviz kırma ve paketleme işi hazırlanması ve getirisi açısından en çok tercih edilen evde ek iş modelleri arasında yer almaktadır. günlük kazancınız 50 ile 100 TL bulabilmektedir. Diğer dönemlerde ise düzenli ve sabit çalışarak aylık 1.500 TL kazanç sağlamanız mümkün.

Başvuru nasıl yapılır?

Sıcak yaz aylarında evinizden dışarı dahi adım atmadan, eviniz ortamında düzenli bir şekilde çalışarak para kazanmak istiyorsanız, aşağıda bulunan ek iş başvuru formunu detaylı bir şekilde doldurup göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*